Vin Diesel Hayatı ?

Ad Soyad : Mark Sinclair Vincent

Uyruk : Amerika

Doğum T. : 18 Temmuz 1967

 

 

Vin Diesel Kimdir ? Biyografi

Gerçek adı Mark Sinclair Vincent olan Vin Diesel 18 Temmuz 1967 ‘de New York’da doğmuştur.Oyunculuk deneyimi 7 yaşında gizlice tiyatro solanuna girdikleri için ceza amaçlı her hafta solana gelerek rol almasıyla başlamış. Oyunculugu benımsemiş ve oyuncu olma kararını aldıkdan sonrada Lise 3.sınıfda okulu bırakmıs ve Hollywood’a gitmiş. Gitmiş gitmesinede birşey yapamamış. 1 sene ugraşmış ve istediğini elde edemiyincede New York ‘a geri dönmek zorunda kalmış.

New York’a geri döndüğünde morel bozuklugunu vücut geliştirme ile bastırmaya çalışmış. gece klüplerinde bodyguard olarak çalışmaya başlamış ve yaklaşık 10 yılda bunu devam ettirmiş. İsminide bu dönemde Vin Diesel ‘e çevirmiş. Sonrasında 1 yıl hollwood macerasının hikayesini kısa film olarak çekmiş ve filmden sonra Vin’nin kariyeri başlamış olmuş. Oyunculugunu ile Pitch Black Filminde sergilemiş ve ardından da büyük bir çıkış yakalıyarak Hızlı ve Öfkeli film serisinde yer almış.

Sonrasında One Race Productions film şirketini ve oyun şirketi olanda Tigot Studiosu kurmuştur. Vin Diesel model Pamole Jimenez ile evli ve Hanya adındada bir kız çocugu vardır.

Furkan Mert

furkanmert

Merhaba. Ben Furkan Mert. furkanmert.com.tr blog yazarıyım. Türkiye ‘de oluşturdugum bu blog da, aklınıza gelebilecek ne varsa bu blog da yer alacaktır. furkanmert.com.tr blogunun ortaya çıkış hikayesini okumak ve benıde daha fazla tanımak isterseniz, sosyal medya platformlarından beni takip edebilirsiniz…