Ukrayna ‘ya Artık Kimlikle Gidilecek

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye ve Ukrayna arasında yalnızca kimlik kartı ile seyahat yapılabilmesi konusunda fikir birliğine varıldığını açıkladı.

4 yıl öncesinde Türkiye ve Ukrayna arasındaki karşılıklı vizesiz kalış sürelerinin 60 günden 90 güne çıkarmıştı, günümüzde ise pasaportla girişleri kaldırıp,kimlik ile giriş gercekleştirecegimiz işlem yürlüge sokuldu. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, iki ülkenin de karşılıklı olarak turist sayısını arttıracağını belirtti. Çavuşoğlu, “Vatandaşlarımızın pasaporta gerek duymadan sadece kimlik kartıyla ülkelerimizi ziyaret edebilmesi konusunda mutabakata vardık. Teknik ayrıntıları gözden geçirdikten sonra, yakın zamanda bu konuda anlaşma imzalanmasını bekliyoruz. Yaz gelmeden bunu başaracağız” açıklamalarında bulundu.
Umarım herseyin hayırlısı olur, gezginlere şimdiden bol bol seyehatlar diliyorum. Bol gezmeler…

Edit: Türk Kızları Daha Güzel

Furkan Mert

furkanmert

Merhaba. Ben Furkan Mert. furkanmert.com.tr blog yazarıyım. Türkiye ‘de oluşturdugum bu blog da, aklınıza gelebilecek ne varsa bu blog da yer alacaktır. furkanmert.com.tr blogunun ortaya çıkış hikayesini okumak ve benıde daha fazla tanımak isterseniz, sosyal medya platformlarından beni takip edebilirsiniz…